SourceForge.net Logo

 

 

DÖKÜMANLAR

  HelpPC (231 KB) (ingilizce)

Bu dokuman özellikle sistem programcılarına yöneliktir. C komutları açıklamaları, Assembly komutları  açıklamaları, PC nin donanım bileşenlerinin teknik programlama bilgileri, MS-DOS interrupt servisleri, Çeşitli işletim sistemi tabloları ve diğer alt düzey programlamada ihtiyaç duyulabilecek birçok şey bu dokümanda bulunmaktadır.Dokuman genelde referans yapısındadır.

 

Unix Soket Programlama (56.4 KB) (ingilizce)

Unixde network programları yazmak isteyenlerin özellikle okuması gereken bir dokümandır. Oldukça basit bir anlatımı var. Network soketlerinin programlanmasıyla ilgili herşey var.Linux üstündede bütün bu komutlar geçerlidir.

 

Unix Ncurses Paketi (35.3 KB) (ingilizce)

Unix' in Ncurses paketi hakkında bir programalama dokümanıdır. Ncurses paketi unixde teks mod altında program yazarken ihtiyaç duyacağınız ekrana yazı yazma ve klavyeden okuma işlemlerini kolaylaştıran bir kütüphanedir.


LİNKLER

OpenGL 1.2.1 (ingilizce)

Opengl bilindiği gibi programlar için 3 boyutlu çizimlerin yapılabileceği kütüphanedir. Bilgisayar oyunlarının, film görüntülerinin ve daha bir çok alanda 3 boyutlu grafiklerin yapımında kullanılır. Bu dokuman OpenGL kütüphanesinin nasıl programlanacağını göstermektedir.

 

Bt878 teknik dokümanı (ingilizce)

Televizyon kartlarında kullanılan bt878 çipinin nasıl programlanacağını ve bu çip kullanılarak elektronik devrelerin nasıl yapılabileceğini gösteren bir dokümandır.

 

Unix Programlama (45.1KB) (ingilizce)

Unix programlama ile ilgili güzel bilgiler var. Linux üzerinde programlamayla uğraşıcak arakadaşlara tavsiye ediyorum.